Gazeta Si
Gazeta Si 14 Apr 2020
0

Up next

Rikthehet “Kënga e Mjekut” e kënduar nga Anita Take, për këto dite të vështira
27 Mar 2020
Rikthehet “Kënga e Mjekut” e kënduar nga Anita Take, për këto dite të vështira
Gazeta Si · 3 Shikime

Kënga labe në kohën e koronavirusit

4 Shikime
In Lajme

Izolimi për shkak të koronavirusit nuk e ka penguar ansamblin këngës labe, “Cipini”, që i është përshtatur karantinës dhe duke shkrirë tradicionale me teknologjinë vjen me një këngë kushtuar koronavirusit.

Kënga është një mesazh ndërgjegjësues drejtuar qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të respektojnë distancimin social, duke mos u tunduar nga pranvera që të fton për të dalë.

Anëtarët e grupi këndojnë në distancë për të sjellë “Këndojmë bashkë, por jo të braktisur”. Kënga është shpërndarë në rrjetet sociale edhe nga Kryeministri Edi Rama.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Rikthehet “Kënga e Mjekut” e kënduar nga Anita Take, për këto dite të vështira
27 Mar 2020
Rikthehet “Kënga e Mjekut” e kënduar nga Anita Take, për këto dite të vështira
Gazeta Si · 3 Shikime