IKMT shemb restorantin e Mihal Kokëdhimës; rezultoi pa leje

32 Shikime· 21 Aug 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Fadromat e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit ndërhynë në orët e para të mëngjesit të së mërkurës duke shembur restorantin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo.

Ndërhyrja është bërë pas verifikimit të dokumentacionit të godinës në fjalë. Në fund të këtij procesi, IKMT ka dalë në përfundimin se objekti ishte pa leje ndërtimore, duke ndërhyrë për shembjen e tij.

Mihal Kokëdhima dhe restoranti i tij “Panorma” u vu në qendër të vëmendjes pas incidentit me një grup turistësh spanjollë për vonesën e porosisë. 51-vjeçari Kokëdhima dhe turistët kanë debatuar në ambientet e këtij restoranti. Më pas, pronari i restorantit është hedhur mbi pjesën e përparme të automjetit me të cilën lëviznin turistët spanjollë dhe dy shoqëruesit shqiptarë të tyre, duke goditur xhamin e përparmë me grushta.

Për 3 kilometra ai ka tmerruar grupin e turistëve, deri kur ka zbritur nga automjeti. Policia e arrestoi pas denoncimit, ndërkohë që në seancën gjyqësore ku u njoh me masën e sigurisë arrest me burg, Mihal Kokëdhima pretendoi se ishte ai viktimë e agresionit të turistëve spanjollë dhe shoqëruesve shqiptarë të tij.

Por, incidentet e ngjashme me këtë rast në restorantin e Mihal Kokëdhimas duket se nuk kanë qenë krejt të pazakonta. Në “TripAdvisor” tashmë ish-restoranti i tij vlerësohej nën nivelin mesatar, madje komente të turistëve që në 2015 e akuzonin pronarin si të dhunshëm ndaj klientëve të pakënaqur me shërbimin e detyruar që u ofronte.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By