Gazeta Si
Gazeta Si 08 Dec 2019
0

Up next

Rama poston video-montazhin sarkastik, PD: Në vend të merret me qytetarët, sulmon opozitën
19 Apr 2020
Rama poston video-montazhin sarkastik, PD: Në vend të merret me qytetarët, sulmon opozitën
Gazeta Si · 4 Shikime

Hungaria një vend i “pushtuar” nga uji

8 Shikime

Uji i qetë që rrjedh në Hungari është si asnjë vend tjetër. Në Budapest, lumi Danub është një arterie e qytetit e përshkruar me ura ku kalojnë kalimtarët dhe admirojnë lëvizjen e anijeve. Liqeni Balaton është vendi i preferuar i hungarezëve për pushime. Banjat termike mund të gjenden në të gjithë vendin dhe kjo kulturë ka ndjekur hungarezët prej kohësh duke përfituar nga vetitë shëruese të tyre. Budapesti është një nga qytetet më të dashura të Europës, me bukuritë arkitektonike si Parlamenti neo-gotik, Kalaja e madhe Buda dhe Ura e Zinxhirit Szechnyi.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Rama poston video-montazhin sarkastik, PD: Në vend të merret me qytetarët, sulmon opozitën
19 Apr 2020
Rama poston video-montazhin sarkastik, PD: Në vend të merret me qytetarët, sulmon opozitën
Gazeta Si · 4 Shikime