Up next

Helikopteri i FA vendos kufirin me Malin e Zi në Liqenin e Shkodrës

17 Shikime· 24 Aug 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Gjashtë bova të reja (shenja dalluese në liqen), 3 prej të cilave me sinjal ndriçues për natën janë vendosur në vijën kufitare me Malin e Zi në liqenin e Shkodrës.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, tha sot se “bovat u vendosën nga helikopterët e Forcës Ajrore në mirëkuptim të plotë me palën malazeze”.


Peshkatarët shqiptarë dhe malazezë, por edhe policitë kufitare të të dy vendeve do ta kenë më të lehtë të orientohen dhe të dallojnë vijën kufitare gjatë lundrimit në liqenin e Shkodrës

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next