Dyqani i vogël me listën e madhe të borxheve ushqen falas 4 të moshuar

18 Shikime· 31 Mar 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Një dyqan i vogël në qytetin e Manzës është shndërruar në varkën e shpëtimit për katër të moshuar, që u jep ushqime falas në këto kohë izolimi, megjithëse vetë lista e borxheve që i kanë i rrezikon falimentin.

Pronari i dyqanit të vogël tregon në këtë video të siguruar nga gazeta “Si” bllokun e borxheve që banorët e qytezës së vogël në rrugën që të çon për tek Gjiri i Lalëzit.

Ai thotë se lista e borxheve është e gjatë dhe se rrezikon që të falimentojë dhe ta mbyllë edhe atë pak aktivitet që ka në këtë periudhë.

“Jemi bërë që të flasim me veten edhe neve si tregtarë. Ça të bëjmë”, thotë ai.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By