Up next

⁣Basha i kthen përgjigje Manastirliut

22 Shikime· 29 Oct 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Lulzim Basha kërkoi me tona të forta dorëheqjen e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu për keqmenaxhim të krizës së shkaktuar nga pandemia e koronavirusit.

Kreu i PD-së ishte në daljen e radhës para gazetarëve për këtë çështje, pak pasi ministrja e Shëndetësisë foli në Kuvend ku akuzoi opozitën se po bën politikë me pandeminë. Ai përsëriti planin me 5 pika të opozitës, ndërsa përsëriti akuzat ndaj Qeverisë për korrupsion me paratë e inceneratorëve.

Basha tha se vetëm një ditë më parë në llogaritë e asaj që e quan “aferë mafioze” janë kaluar 600 mijë euro, ndërsa shqiptarët po vdesin nga pandemia. Ai tha se shifrat reale të viktimave dhe të të infektuarve janë shumë herë më të larta nga shifrat zyrtare.

Kreu i PD-së përsëriti thirrjen drejtuar SPAK-ut për hetimin e çështjes së inceneratorëve. “Ose bëni detyrën, ose largohuni nga aty”, deklaroi ai.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next