Up next

Videomesazhi i Donald Lu para marrjes së detyrës si ambasador i SHBA në Shqipëri

41 Shikime· 23 Aug 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Donald Lu nuk është kryediplomati amerikan më jetëgjatë në Shqipëri, por e sigurtë është që ka qenë më aktivi dhe më i drejtpërdrejti. Ai gjeti një klimë më të zbutur politike se klima që gjen Peter Zingraf, por një vit më vonë, ku me hir dhe ku me pahir detyroi klasën politike në Tiranë që të linte menjanë “tekat” dhe të votonte reformën në drejtësi. Reforma në drejtësi ishte pika e fortë, por njëkohësisht edhe pika e dobët e detyrës së tij në Tiranë. Lu u kritikua jo pak herë se me qëndrimet e tij rreshtohej në krah të mazhorancës.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next