Gazeta Si
Gazeta Si 23 Aug 2019
0

Up next

Video/ Kush është Kamberi, ai që zgjodhi kuqezinjtë para Zvicrës e Kosovës
10 Nov 2019
Video/ Kush është Kamberi, ai që zgjodhi kuqezinjtë para Zvicrës e Kosovës
Gazeta Si · 1 Shikime

Videomesazhi i Donald Lu para marrjes së detyrës si ambasador i SHBA në Shqipëri

25 Shikime
In Lajme

Donald Lu nuk është kryediplomati amerikan më jetëgjatë në Shqipëri, por e sigurtë është që ka qenë më aktivi dhe më i drejtpërdrejti. Ai gjeti një klimë më të zbutur politike se klima që gjen Peter Zingraf, por një vit më vonë, ku me hir dhe ku me pahir detyroi klasën politike në Tiranë që të linte menjanë “tekat” dhe të votonte reformën në drejtësi. Reforma në drejtësi ishte pika e fortë, por njëkohësisht edhe pika e dobët e detyrës së tij në Tiranë. Lu u kritikua jo pak herë se me qëndrimet e tij rreshtohej në krah të mazhorancës.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Video/ Kush është Kamberi, ai që zgjodhi kuqezinjtë para Zvicrës e Kosovës
10 Nov 2019
Video/ Kush është Kamberi, ai që zgjodhi kuqezinjtë para Zvicrës e Kosovës
Gazeta Si · 1 Shikime