Up next

⁣Video / Ushtria shpërthen bombën e Luftës së Dytë Botërore, u gjet në Tiranë

43 Shikime· 27 Dec 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Forcat Xheniere të Ushtrisë transportuan dhe shpërthyen në mënyrë të kontrolluar një bombë 500 kilogramëshe të Luftës së Dytë Botërore.

Bomba u gjet në zonën e ish-Fushës së Aviacionit në Tiranë.

Trupat xheniere e transportuan atë drejt Poligonit të Bizës, ku më pas kryen shpërthimin e kontrolluar të saj.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next