Gazeta Si
Gazeta Si 23 Dec 2019
0

Up next

WhatsApp Video 2020-02-28 at 14.30.43.mp4
28 Feb 2020
WhatsApp Video 2020-02-28 at 14.30.43.mp4
Gazeta Si · 1 Shikime

Video / Pitoni shndërrohet nga predator në pre

3 Shikime
In Lajme

Një piton pa përvojë e pa veten nga predator në pre në një duel të trefishtë me një grup çakejsh dhe një vjedulle.

Video është filmuar në Chobe Park të Botsvanës në muajin nëntor nga Roselyne Kerjosse, 60 vjeç, që ato ditë ishte pjesë e një grupi turistësh që po vizitonin botën e egër afrikane.

60-vjeçarja thotë në përshkrimin e videos së publikuar në rrjetet sociale, se në fillim ishte pitoni ai që sulmoi vjedullën të cilën e kishte rrethuar me trupin e tij dhe po e mbyste ngadalë.

“Fatmirësisht për vjedullën një grup çakejsh u përfshinë në aksion. Njëri prej tyre u përpoq të përfitonte duke sulmuar vjedullën. Sulmi i tij shpërqëndroi pitonin që ngadalë lëshoi prenë”, thotë ajo.

Nga pamjet e publikuara ky ishte edhe gabimi i pitonit, që nga predator e shndërroi në viktimë. Vjedulla dhe çakejtë iu vërsulën dhe pamjet mbyllen me gjarpërin që nuk tregon më shenja jete, duke përfunduar në vakt i ndarë përgjysmë për vjedullën dhe çakejtë.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

WhatsApp Video 2020-02-28 at 14.30.43.mp4
28 Feb 2020
WhatsApp Video 2020-02-28 at 14.30.43.mp4
Gazeta Si · 1 Shikime