Gazeta Si
Gazeta Si 21 Jan 2020
0

Up next

Video - Ja si përhapet Covid19! Manastirliu: Bëni kujdes
21 Jun 2020
Video - Ja si përhapet Covid19! Manastirliu: Bëni kujdes
Gazeta Si · 2 Shikime

Video/ Fëmijët e pasur sillen si "të fortë" sfidojnë policinë me makinë

8 Shikime
In Lajme

Një video po qarkullon në rrjetet sociale, e cila është postuar pikërisht në llogarin Rich Kids of Tirana në Instragram (Fëmijët e pasur të Tiranës) ku një person i jep makinës luksoze Benz AMG, duke i xhiruar gomat dhe e sjell rrotull makinën (drift) përpara godinës së komisariatit numër 6 të Policisë, në zonën e Kombinatit.

“Sipër shtetit”, është shprehja që e shoqëron këtë video, ku në makinë shfaqen disa janë brenda dy persona. Ndërsa një i tretë i filmon këtë spektakël që zhvillohet para godinës së policisë. Në një moment tek dera e komisariatit shfaqet një oficer policie, por asgjë nuk ndodh më tepër.

Pak pas shpërndarjes së këtyre pamjeve, Policia njoftoi se kishte shoqëruar personin që drejtonte këtë mjet, ndaj të cilit rëndojnë dy akuza, një penale dhe një administrative.

“Si rezultat i kontrolleve të shtuara, në Unazën e re u bë i mundur ndalimi dhe shoqërimi i drejtuesit të automjetit në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 Tiranë, ku po kryhen dhe verifikimet e nevojshme, me qëllim procedimin penal të personit përgjegjës për veprimet dhe sjelljet e rrezikshme në rrugë, si dhe procedimin administrativ për shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor të konsumuara nga drejtuesi i këtij automjeti, që kanë rrezikuar jetën e tij dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës që gjendeshin në afërsi të vendit ku automjeti po kryente manovrat e rrezikshme”, deklaron Policia e Shtetit.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Video - Ja si përhapet Covid19! Manastirliu: Bëni kujdes
21 Jun 2020
Video - Ja si përhapet Covid19! Manastirliu: Bëni kujdes
Gazeta Si · 2 Shikime