Gazeta Si
Gazeta Si 13 Oct 2019
0

Up next

Veliaj: Teatri i ri më pak se 30 mln euro
19 May 2020
Veliaj: Teatri i ri më pak se 30 mln euro
Gazeta Si · 3 Shikime

Veliaj flet për maratonën, protestuesit: Duam ujë!

12 Shikime
In Lajme

Jo të gjithë qytetarët e pranishëm në Maratonën e Tiranës ishin aty për të marrë pjesë në garë, apo për të ndjekur nga afër këtë garë.

Një grup personash shpalosën në sheshin Skënderbej një banderolë ironizuese në anglisht. “Running for Free Ëater. Tirana ëithout Ëater”, që e përkthyer në shqip do të thotë “Vrapojmë për ujë të lirë. Tirana pa ujë!”.

Banderola u shoqërua me korin e vazhdueshëm “Duam ujë” gjatë kohës që në skenë u ngjit kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë muajve të verës dhe në shtator një pjesë e madhe e qytetit të Tiranës ka patur mungesa të konsiderueshme të furnizimit me ujë, madje në disa lagje banorët kanë denoncuar përmes rrjeteve sociale se uji në rubinet u ka munguar deri në një javë.

Bashkia justifikoi kufizimet e ujit me një defekt të ndodhur në rezervuarin e Bovillës.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Veliaj: Teatri i ri më pak se 30 mln euro
19 May 2020
Veliaj: Teatri i ri më pak se 30 mln euro
Gazeta Si · 3 Shikime