Up next

⁣Vaksinimi nis me bluzat e bardha edhe në Vlorë

29 Shikime· 18 Feb 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Pas Tiranës dhe Shkodrës procesi i vaksinimit të mjekëve, infermierëve dhe punonjësve të tjerë të sistemit të shëndetësisë nisi edhe në qytetin e Vlorës.

Vaksinimi nisi tek Pallati i Sportit, ndërkohë që në dispozicion për bluzat e bardha të Vlorës dhe të jugut të Shqipërisë janë 1500 doza për 745 persona.

Të pranishëm në nisjen e këtij procesi ishte edhe Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next