Udhëtonte me mjet bujqësor në autostradë, përplaset për vdekje 71-vjeçari

5 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 15 Aug 2020 / In Lajme

Një 71-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur në orët e mëngjesit në rrugën Tiranë-Fushë Krujë.

Viktima është shtetasi Halim Tufa. Ai është përplasur për vdekje nga një autoveturë tip Mercedes Benz. 71-vjeçari po udhëtonte me një motozape (mjet bujqësor) kur është goditur dhe marrë zvarrë për rreth 50 metra nga autovetura.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e njohur si kryqëzimi i Rinasit.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit tip Benz, Luan Koçi, 37 vjeç, ndërsa thotë se po vazhdon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë
0 Komente sort Sort By