Gazeta Si
Gazeta Si 16 Nov 2019
0

Up next

Ndryshime në polici, do të ngrihen 4 njësi speciale. Lleshaj cakton prioritetet
11 Jan 2020
Ndryshime në polici, do të ngrihen 4 njësi speciale. Lleshaj cakton prioritetet
Gazeta Si · 2 Shikime

Transportuesi i operacioneve speciale ushtarake amerikane ulet në Kuçovë

2 Shikime
In Lajme

Prej më shumë se dy dekada, avionët e vetëm që janë ulur në Aeroportin e Kuçovës kanë qenë avionët luftarakë. Por, së fundmi është ulur në këtë bazë një avion transportues ushtarak, i përmasave të mëdha, siç është “MC-130J Commando II” i Forcave Ajrore Amerikane.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka njoftoi se prej disa ditësh, dy avionë të këtij llojit që janë mbështetës të Operacioneve Speciale Ajrore amerikane përdorën bazën e Kuçovës dhe atë të Rinasit.

“Forcat Speciale shqiptare treguan se janë të afta për të marrë pjesë në operacione speciale bashkë me kolegët e tyre amerikanë”, thotë Xhaçka.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Ndryshime në polici, do të ngrihen 4 njësi speciale. Lleshaj cakton prioritetet
11 Jan 2020
Ndryshime në polici, do të ngrihen 4 njësi speciale. Lleshaj cakton prioritetet
Gazeta Si · 2 Shikime