Gazeta Si
Gazeta Si 04 Dec 2019
0

Up next

Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
04 Jul 2020
Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
Gazeta Si · 3 Shikime

Tragjedia e Thumanës, prokuroria mbledh provat në terren

4 Shikime
In Lajme

Prokuroria e Krujës ka marrë prova materiale nga pallatet e shembura në qytezën e Thumanës për hetimet e nisura kryesisht për tragjedinë e 26 nëntorit, pas dyshimeve se godinat që u morën jetën 26 qytetarëve në këtë zonë nuk plotësonin kushtet teknike të sigurisë edhe para tërmetit.

Si prova prokuroria po sekuestron materiale interte, kryesisht trarë betoni dhe kollona.

Një kamion u ngarkua me porosi të prokurorisë me këto prova materiale nga një fadromë që ndodhej në vendngjarje.

Sekuestrimi i provave u bë në prani të disa oficerëve të policisë gjyqësore të Prokurorisë së Krujës dhe ekspertë të Komisariatit të këtij qyteti.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
04 Jul 2020
Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
Gazeta Si · 3 Shikime