Up next

Tirana oshëtin nga tifozët: “Kosova është zemra e Shqipërisë”

9 Shikime· 10 Sep 2023
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

⁣“Kosova është zemra e Shqipërisë”, ka qenë thirrja që më së shumti është kënduar sot rrugëve të Tiranës, në prag të nisjes së ndeshjes kundër Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e “Euro 2024”.
Më të zëshëm duket se kanë qenë tifozët nga Kosova të cilët kanë oshëtirë me thirrjet “UÇK, UÇK” dhe “Kosova është zemra e Shqipërisë”, deri sa janë futur pak përpara orës 20.45 në Stadiumin “Air Albania”
Në Tiranë, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, janë grumbulluar që gjatë paradites mijëra tifozë të Shqipërisë, që me këngë patriotike kanë pritur orën për t'u futur në stadium dhe për të parë ndeshjen.
Hyrja për në impiant ka nisur pak më vonë se ora 17:00.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next