Up next

Tërmeti, mbi 4 mijë banorë pa shtëpi

25 Shikime· 29 Nov 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka informoi për masat e marra për përballimin e situatës pas tërmetit. Ajo tha se janë mbi 4 mijë banorë që kanë mbetur jashtë dhe që nuk mund të kthehen në banesat e tyre.

"Janë dhjetra pallate, qindra banesa të shkatërruara dhe me dhjetra e qindra të tjera që duhet të verifikohen", tha Xhacka.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next