Gazeta Si
Gazeta Si 27 Sep 2019
0

Up next

Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
25 Dec 2018
Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
Gazeta Si · 100 Shikime

Të luash me vdekjen

13 Shikime
In Lajme

Një bizon i vogël, jo më shumë se 3 muajsh u shkëput nga rrezja e shikimit të mamasë së vet dhe hyri në një aventurë që mund t’i kishte kushtuar shtrenjtë.

Kur e pa të pambrojtur dhe të shkëputur nga tufa, që zakonisht qëndrojnë bizonët, bizonit të vogël iu afrua një ujk. Afrimin e ujkut bizoni i pamësuar e interpretoi si ftesë për të luajtur dhe ashtu si “lojë” ujku u përpoq që të realizonte planet e veta.

Kur e kuptoi se në ç’valle e kishte futur veten, bizoni i vogël lëshoi thirrjen për ndihmë, që dëgjohet nga e ëma e tij. Me të parë të ëmën në horizont, ai merr kurajo dhe i kundërvihet ujkut. Dy “familjarët” bashkohet në fund, ndërsa për të voglin takimi i parë me ujkun u bë një mësim i mirë.

Pamjet janë filmuar nga National Geographic në Parkun e Jelloustonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
25 Dec 2018
Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
Gazeta Si · 100 Shikime