Up next

SPAK, SHBA: Paprekshmërisë së korrupsionit në nivele të larta po i vjen fundi

19 Shikime· 12 Dec 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën.

“Lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë. Këtë javë, mësoni se si Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Organizuar, ose SPAK, do të funksionojë. Me t’u ngritur, do të shënjestrojë korrupsionin e nivelit të lartë. Kjo video tregon se si mbështetja prej 2 milionë dollarësh nga Shtetet e Bashkuara po përdoret për të siguruar që SPAK do të ngrihet dhe do të funksionojë në mënyrë të pavarur”, thotë përfaqësia diplomatike e Uashingtonit në Tiranë përmes një videomesazhi të shpërndarë në rrjetet sociale.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next