Gazeta Si
Gazeta Si 12 Dec 2019
0

Up next

Ambasadorja e SHBA dorezoi letret kredenciale tek Presidenti Meta
27 Jan 2020
Ambasadorja e SHBA dorezoi letret kredenciale tek Presidenti Meta
Gazeta Si · 2 Shikime

SPAK, SHBA: Paprekshmërisë së korrupsionit në nivele të larta po i vjen fundi

3 Shikime
In Lajme

Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën.

“Lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë. Këtë javë, mësoni se si Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Organizuar, ose SPAK, do të funksionojë. Me t’u ngritur, do të shënjestrojë korrupsionin e nivelit të lartë. Kjo video tregon se si mbështetja prej 2 milionë dollarësh nga Shtetet e Bashkuara po përdoret për të siguruar që SPAK do të ngrihet dhe do të funksionojë në mënyrë të pavarur”, thotë përfaqësia diplomatike e Uashingtonit në Tiranë përmes një videomesazhi të shpërndarë në rrjetet sociale.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Ambasadorja e SHBA dorezoi letret kredenciale tek Presidenti Meta
27 Jan 2020
Ambasadorja e SHBA dorezoi letret kredenciale tek Presidenti Meta
Gazeta Si · 2 Shikime