Up next

Sopranoja Ermonela Jaho rikthehet në Tiranë për kauzën “Fjongoja Rozë”

28 Shikime· 22 Oct 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Ermonela Jaho, sopranoja me famë botërore, rikthehet në tiranë për të dhënë një koncert në kuadër të kauzës “Fjongoja Rozë”. Këtë herë këngëtarja rikthehet për, të dhënë një mesazh të fortë për gratë shqiptare. Lajmi është bërë i ditur nga vetë sopranoja kohë më parë, në një deklaratë për mediat shqiptare, por edhe më anë të një video-mesazhi që ajo ka bërë ditët e fundit për të sensibilizuar gratë shqiptare. Ajo shprehet se beson që në një të ardhme shumë të afërt, do të kemi një botë pa kancer gjiri. Sipas saj, avancimit të teknologjisë dhe mjekësisë duhet t’i shtohet edhe ndërgjegjësimi i vetë grave. Janë pikërisht ato që duhet të kryejnë kontrollet sa më parë.
“Në tetor zërit tuaj të fuqishëm dhe të bukur do t’i bashkoj dhe zërit tim, ju premtoj,” thotë Jaho në video mesazh.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next