Up next

Skandali në Laç/ Trajneri dhunon lojtarët e tij, përfundon në polici

31 Shikime· 30 Oct 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Një ngjarje skandaloze në futbollin e fëmijëve ka ndodhur në Laç. Trajneri i ekipit U-17, Ndue Tarazhi, është filmuar teksa godet dhe fyen rëndë lojtarët e tij, pasi ata kanë humbur një ndeshje. Një veprim shumë i rëndë i një trajneri që ka shumë e shumë vite që merret me këtë punë.

Imagjinoni se si mund të jenë ndjerë prindërit e këtyre fëmijëve kur kanë parë këtë video. Trajneri Tarazhi, i cili tashmë është shoqëruar në polici, fillon t’i godasë me radhë lojtarët 17-vjeçarë me shpulla kokës, ndërkohë që i shan dhe fyen ata. Një veprim që vërteton faktin pse futbolli ynë është kaq i dhunshëm. Gjithçka fillon këtu, ku në vend që trajneri t’u japë edukatën bazë në sport fëmijëve, i keqtrajton fizikisht dhe psikologjikisht.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next