Gazeta Si
Gazeta Si 01 Aug 2019
0

Up next

Video 2 - Juliani, shpërthimi i bombave që i ndryshoi jetën
24 Nov 2019
Video 2 - Juliani, shpërthimi i bombave që i ndryshoi jetën
Gazeta Si · 5 Shikime

Simba atëherë dhe tani! Si e ndryshoi teknologjia “Mbretin Luan”

48 Shikime
In Lajme

Janë të paktë ata që nuk e kanë parë “Mbreti Luan”, prodhimin e 1994 të Disney. Në Shqipëri është filmi i animuar që ka shoqëruar fëmijërinë e të lindurve në ato vite.

Suksesin e gjetur në atë kohë, “Disney” kërkon ta përsërisë në përmasa edhe më të mëdha dhe falë zhvillilmit të teknologjisë ka rikthyer në ekran që prej 19 korrikut filmin e famshëm me protagonist Simban dhe miqtë e tij.

25 vite më vonë, teknologjia u ka mundësuar autorëve që të sjellin një prodhim thuajse real me një diferencë imazhi të theksuar në krahasim me filmin e 1994, si në këto pamje krahasuese të realizuar nga “IGN”.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Video 2 - Juliani, shpërthimi i bombave që i ndryshoi jetën
24 Nov 2019
Video 2 - Juliani, shpërthimi i bombave që i ndryshoi jetën
Gazeta Si · 5 Shikime