Shpullë gjyqtarit në sy të policit dhe vëzhguesit; asnjëri “s’e sheh”

36 Shikime· 19 Sep 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Në këtë video shihet qartë dhuna ndaj zyrtarëve të ndeshjes Kastrioti-Egnatia, e luajtur fundjavën e kaluar. Konkretisht, dhuna ushtrohet ndaj gjyqtarit të katërt, Endrit Zhuli, por skandaloze është që kjo dhunë vjen nga drejtuesit e klubit, nga administratori i Kastriotit, Gazmend Vogli.
Dhe akoma më keq, zyrtari i ndeshjes goditet para syve të policit dhe zyrtarëve të tjerë të FSHF-së, delegatit dhe vëzhguesit, të cilët, të ndodhur nën presion, nuk e kanë raportuar ngjarjen. Për Kastriotin është një rast i përsëritur. Ka ndodhur sezonin e fundit në disa ndeshje të tjera, madje para ndeshjes me Skënderbeun janë goditur edhe lojtarë të ekipit kundërshtar.
Gjithsesi, Federata ka marrë masa shumë të buta dhe mbetet të shihet tani se çfarë do të ndodhë. Për dhunë ndaj arbitrave Kamza u përjashtua nga aktivitetet dhe zbriti dy kategori më poshtë, ndërsa krutanët duken “imunë” në këtë aspekt, si për çudi.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By