Rikthehet “Kënga e Mjekut” e kënduar nga Anita Take, për këto dite të vështira

17 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 27 Mar 2020 / In Art dhe Kulturë

“Kënga e mjekut”, e kompozuar në vitin 1963 dhe e kënduar nga artistja e madhe Anita Take, sot duket më e bukur se kurrë më parë dhe shkon shumë për mjekët që po përballen këto ditë me koronavirusin e ri.
“Me bluzën e bardhë afrohesh ngadalë pranë dhembjes që çlodhet në gjumë, t’i sjell rreze drite kur hyn në spital, sjell jetën që rrjedh si një lumë,” thuhet në këngë.

Më shumë
0 Komente sort Sort By