Gazeta Si
Gazeta Si 27 Mar 2020
0

Up next

Mesazhi i mjekut Harxhi: Të gjithë kemi përgjegjësitë tona
28 Jun 2020
Mesazhi i mjekut Harxhi: Të gjithë kemi përgjegjësitë tona
Gazeta Si · 2 Shikime

Rikthehet “Kënga e Mjekut” e kënduar nga Anita Take, për këto dite të vështira

3 Shikime

“Kënga e mjekut”, e kompozuar në vitin 1963 dhe e kënduar nga artistja e madhe Anita Take, sot duket më e bukur se kurrë më parë dhe shkon shumë për mjekët që po përballen këto ditë me koronavirusin e ri.
“Me bluzën e bardhë afrohesh ngadalë pranë dhembjes që çlodhet në gjumë, t’i sjell rreze drite kur hyn në spital, sjell jetën që rrjedh si një lumë,” thuhet në këngë.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Mesazhi i mjekut Harxhi: Të gjithë kemi përgjegjësitë tona
28 Jun 2020
Mesazhi i mjekut Harxhi: Të gjithë kemi përgjegjësitë tona
Gazeta Si · 2 Shikime