Up next

⁣Rezistenca e Ukrainës, godet tanket ruse me dronët turq

42 Shikime· 24 Feb 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

Trupat ruse kanë hyrë në tre fronte në Ukrainë, nga lindja, jugu dhe nga veriu duke përdorut territorin bjellorus.

Avancimi i tyre sipas raportimeve të përplasjeve në pak orë është i madh, duke përfshirë edhe zonat përreth Kievit.

Por, ushtria ukrainase njofton se rezistenca vazhdon dhe përmes një serio fotosh e video raporton për rezistencë të fortë, sidomos në frontin verior dhe jugor të vendit.

Ukraina thotë se po përdor predhat antitank për të goditur kolonat me tanket ruse, si dhe dronët turq Bayraktar TB2

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next