Up next

Rama vizita e dytë te familja Rasha

32 Shikime· 15 Dec 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme
Eskorta e Kryeministrit Edi Rama është ndaluar në orët e paradites së kësaj të marte në familjen e të ndjerit, Klodian Rasha, i riu i vrarë nga Policia e Shtetit më 8 dhjetor.

Vizita e kreut të Qeverisë mbërrin pas gjashtë ditësh protesta për vrasjen e 25-vjeçarit, ku pas dorëheqjes së ministrit Sandër Lleshaj tashmë kërkohet dorëheqja e Drejtorit të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Gjithashtu, një ditë më parë u botua në Fletoren Zyrtare vendimi i Qeverisë që e quan “aksidentale” vrasjen e të riut dhe që lidh pension për familjen e Klodian Rashës në masën 8 herë më të lartë se pensioni social.

Pas këtij vendimi, babai i Klodian Rashës, Qazim Rasha foli për mediat duke deklaruar se cilësimi “aksidental” ishte një vrasje e dytë e të birit.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next