Up next

Rama thotë se jemi në “javën e zjarrit” dhe u përgjigjet kritikëve: Jam në zyrë çdo ditë!

17 Shikime· 23 Mar 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Videomesazhin e radhës për situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit në vend, Kryeministri Edi Rama e përcolli nga zyra e tij në godinën e Kryeministrisë, ku që në fillim thotë se ka përçuar të gjitha mesazhet e javës së kaluar pasi aty ka të instaluara kamerat e lidhjeve direkte.

Videoja ishte konceptuar edhe si një përgjigje për kritikët, që kanë akuzuar Kryeministrin se është ngujuar në banesën e tij në Surrel dhe nuk është shfaqur në zyrë.

“Po e bëj me telefon këtë mesazh që ta shohin dhe ta qepin gojën ata që thonë dil nga shtëpia, mos rri në bunker, se kur i thonë asaj fjalës, mirë gomari që na ngordhi, por duhet të merremi edhe me mizat e mjaltit të tij që gumëzhijnë nga ajo vrima digjitale që e dini mirë se ku është. Unë në shtëpi mbyllem në fundjavë”, tha Kryeministri.

Duke iu rikthyer situatës, Rama paralajmëroi një javë të vështirë dhe kërkoi zbatimin e rregullave të kufizimit të lëvizjes.

“Sepse sipas modeleve të statistikave tani hyjmë në fazën e shpërthimit më intensive të bombave në trupat e atyre të prekurve. Mos luani me zjarrin! Nuk e ndalim dot vdekjen të na marrë njerëz, por duhet me çdo kusht të ndalim kërdinë që mund të bëjë për shkak të papërgjegjshmërisë tonë. Do të humbasim njerëz, nuk e di se sa, por nuk duhet të humbasim një mal me njerëz dhe këtë e kemi në dorë ne vetë, duke bërë durim”, deklaroi Kryeministri.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next