Up next

Rama s’komenton draftin e opozitës: Të diskutohet në Këshill

6 Shikime· 28 Sep 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kryeministri Edi Rama tha se nuk ishte në dijeni të propozimit të opozitës së bashkuar në lidhje me hapjen e listave dhe formulën e koalicioneve. Ai nënkuptoi se drafti do të shqyrtohet në Këshillin Politik dhe në komisionet parlamentare.

“Është në tagrin e grupit që merret me reformën zgjedhore që të trajtojë këtë çështje”, tha Rama.

Kryeministri u shpreh se ishte i pakënaqur me punën e drejtuesve politikë të socialistëve në qarqe.

“Nuk jam asnjëherë i kënaqur, as me veten time, lëre më me punën e drejtuesve politikë. Ne jemi në punë të përditshme dhe është koha për të intensifikuar komunikimin me njerëzit dhe punën që të vazhdojmë të përmirësojmë marrëdhëniet mes institucioneve të pushtit qendror dhe lokal në bazë me qytetarët”, vijoi ai.

Këto deklarata, Rama i bëri pas takimit javor me shtabin elektoral për zgjedhjet 2021.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next