Up next

⁣Rama premton para dhe amnisti për emigrantët që investojnë në agroturizëm

18 Shikime· 12 Apr 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kryeministri Edi Rama premtoi mbështetje financiare dhe amnisti fiskale për të ardhurat për të gjithë emigrantët që vendosin të rikthehen në Shqipëri për të investuar në agro-turizëm.

“Në planin tonë të veprimit kemi vendosur që gjatë mandatit të tretë do t’i japim 5 mijë euro grant çdo emigranti që do të vijë në Shqipëri për të rindërtuar shtëpinë e gjyshërve, të babaës dhe do t’i japim mundësinë çdo emigranti që do të investojë te këto shtëpi, mundësinë e sjelljes së parave në bankat e Shqipërisë pa i kërkuar llogari nga asgjë tjetër, përveçse ato të mos jenë para të krimit”, deklaroi Rama.

Kreu i Qeverisë foli këtë të hënë nga qyteti i Belshit, ku ai kërkoi votën për të mbajtur këto premtime.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next