Up next

Rama poston video-montazhin sarkastik, PD: Në vend të merret me qytetarët, sulmon opozitën

7 Shikime· 19 Apr 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se në vend që të shqetësohet për mijëra qytetarë, që sipas saj, sot janë pa punë e bukë, merret me video-montazhe për të sulmuar opozitën.

“Në vend që të shqetësohet për mijëra shqiptarë që sot janë pa punë, pa bukë, mijëra prindër që janë në ankthin e përditshëm të infektimit apo të humbjes së vendit të punës, Edi Rama merret me videomontazhe të turpshme për të sulmuar opozitën”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi.

Bardhi tha se qeveria nuk ka paratë, as ato që u ka premtuar qytetarëve.

“Nuk ka gati asnjë qindarkë t’u japë nesër shqiptarëve, siç ua premtoi. Nuk do tja dijë se as gjysma e atyre që duhet të merrnin paratë e paketës së parë nuk i kanë marrë akoma. Çfarë turpi që në këto ditë krize të thellë për çdo shqiptar ai ka vetëm një obsesion, të sulmojë opozitën!”, shkruan Bardhi.

Këtë reagim të PD-së e ka nxitur një video-montazh i krijuar nga një faqe satirike në rrjetet sociale dhe më pas i postuar në Instagram nga Kryeministri Edi Rama, ku shfaqet Lulzim Basha në një konferencë për shtyp me fjalët “Unë dhe Partia Demokratike morëm fund!”.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next