Gazeta Si
Gazeta Si 19 Apr 2020
0

Up next

“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
16 Sep 2020
“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
Gazeta Si · 2 Shikime

Rama poston video-montazhin sarkastik, PD: Në vend të merret me qytetarët, sulmon opozitën

4 Shikime
In Lajme

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se në vend që të shqetësohet për mijëra qytetarë, që sipas saj, sot janë pa punë e bukë, merret me video-montazhe për të sulmuar opozitën.

“Në vend që të shqetësohet për mijëra shqiptarë që sot janë pa punë, pa bukë, mijëra prindër që janë në ankthin e përditshëm të infektimit apo të humbjes së vendit të punës, Edi Rama merret me videomontazhe të turpshme për të sulmuar opozitën”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi.

Bardhi tha se qeveria nuk ka paratë, as ato që u ka premtuar qytetarëve.

“Nuk ka gati asnjë qindarkë t’u japë nesër shqiptarëve, siç ua premtoi. Nuk do tja dijë se as gjysma e atyre që duhet të merrnin paratë e paketës së parë nuk i kanë marrë akoma. Çfarë turpi që në këto ditë krize të thellë për çdo shqiptar ai ka vetëm një obsesion, të sulmojë opozitën!”, shkruan Bardhi.

Këtë reagim të PD-së e ka nxitur një video-montazh i krijuar nga një faqe satirike në rrjetet sociale dhe më pas i postuar në Instagram nga Kryeministri Edi Rama, ku shfaqet Lulzim Basha në një konferencë për shtyp me fjalët “Unë dhe Partia Demokratike morëm fund!”.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
16 Sep 2020
“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
Gazeta Si · 2 Shikime