Up next

⁣Rama nderon Merkel me medalje, Kancelarja: Kënaqësi të punoja me ju!

2 Shikime· 14 Sep 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kryeministri Edi Rama i dhuroi Kancelares Angela Merkel medaljen e Mirënjohjes së Kryeministrit, si shenjë falenderimi për të gjithë bashkëpunimin që ka pasur ndër vite me të.

“Ky është ylli i mirënjohjes dhe ky këtu është simboli i i Heroit tonë Kombëtar, Skënderbeu, që mbrojti Shqipërinë nga pushtimi dhe gjithashtu u mbiquajt edhe “Atleti i Krishtërimit” si mbrojtës i krishtërimit. Mendoj që ju detyrohemi për këtë”, tha Rama gjatë ceremonisë së dorëzimit të medaljes.

“Ju faleminderit shumë, është një nder i madh dhe ishte kënaqësi të punoja së bashku me ju”, tha Kancelarja Merkel.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next