Up next

⁣Rama ironizon akuzat e PD për udhëtimet me “charter”

10 Shikime· 01 Feb 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj me doza të forta ironie e sarkazme akuzave këmbëngulëse të Partisë Demokratike për një udhëtim të fshehtë e të kushtueshëm drejt Gjermanisë dhe Suedisë.

"Budallallepsja vjen nga dy rrugë. Njëra të besosh atë që s'është e vërtetë; tjetra të refuzosh të besosh atë që është e vërtetë", shkruan Soren Kierkegaard. Këtë duhet ta mbajë parasysh çdo qytetar demokrat, i cili sot gjendet mes këtyre dy rrugëve, ku njëra palë i thotë beso atë që s'është e vërtetë, ndërsa pala tjetër i thotë refuzo ta besosh atë që është e vërtetë”, shkruan Kryeministri.

Rama mohon se ka udhëtuar me charter drejt Gjermanisë, tha se ka udhëtuar me biletë 345 euroshe nga Lufthansa dhe mohoi gjithashtu se ka udhëtuar në drejtim të Suedisë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next