Up next

Raketat ruse godasin aeroportin Ivano-Frankivsk në perëndim të Ukrainës

5 Shikime· 24 Feb 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

⁣Rusia nisi një fushatë të koordinuar ushtarake ndaj Ukrainës. Burimi kryesor i zjarrit ishte në lindje të vendit, por predhat goditën edhe zona në Kiev, Odesa dhe më në Perëndim në Ivano-Frankivsk.

Zjarri i raketave ruse u përqëndrua në shtatë zona, ndërsa raportime për përplasje ka pasur edhe në pikat kufitare në veri me Bjellorusinë, vijën ndarëse administrative me Krimenë dhe me dy rajonet e Donetskut dhe Luhanskut në Lindje.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next