Gazeta Si
Gazeta Si 22 Dec 2019
0

Up next

Qeni ndjen tërmetin dhe largohet nga cepi i pallatit në Shëngjin
03 Dec 2019
Qeni ndjen tërmetin dhe largohet nga cepi i pallatit në Shëngjin
Gazeta Si · 3 Shikime

Qeni drejton zjarrfikësit tek shtëpia në flakë e të zotit

5 Shikime
In Lajme

Videoja e një qeni besnik që drejton zjarrfikësit në drejtim të shtëpisë në flakë të të zotit është përhapur me shpejtësi në internet.

Bëhet fjalë për pamje të regjistruar në vitin 2010 në një zonë të Alaskës, por akti i qenit besnik ka tërhequr vëmendjen e përdoruesve në rrjetet sociale, sidomos në Tëitter.

Në këto pamje të publikuara, qeni shquhet para makinës së zjarrfikëses duke i orientuar ata nëpër rrugët dredharake të mbuluara nga dëbora në Alaskë, drejt e tek banesa e të zotit. Fatmirësisht, nga flakët pronari i qenit pësoi vetëm djegie të lehta.

Në dëshminë që dha më pas, ai deklaronte atëherë se kjo ishte edhe falë qenit të tij, që doli menjëherë të kërkojë ndihmë.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Qeni ndjen tërmetin dhe largohet nga cepi i pallatit në Shëngjin
03 Dec 2019
Qeni ndjen tërmetin dhe largohet nga cepi i pallatit në Shëngjin
Gazeta Si · 3 Shikime