Gazeta Si
Gazeta Si 21 Dec 2019
0

Up next

“Marrëveshje para shtatorit”. Vuçiç akuzohet se hoqi dorë nga Kosova
31 May 2020
“Marrëveshje para shtatorit”. Vuçiç akuzohet se hoqi dorë nga Kosova
Gazeta Si · 6 Shikime

Protestuesit kërkojnë largimin e Vuçiç nga Tirana: Kosova, zemra e Shqipërisë

6 Shikime
In Lajme

Dhjetëra protestues janë mbledhur sërish sot në Tiranë kundër pjesëmarrjes së presidentit serb Aleksandër Vuçiç në samitin e Minishengenit.

Ndërkohë që pritet të nisë takimi kokë më kokë, mes kryeministrit Zoran Zaev,presidentit malazez Milo Gjukanovic , Vuçiç dhe Ramës, protestuesit e Lëvizjes Vëtëvendosje dhe anëtarë të shoqërisë civile u mblodhëmn me pankarta duke kërkuar largimin e presidentit serb nga Tirana.

“Kosova, zemra e Shqipërisë”, “Rama ik”, “Turp, turp”, “Edvin tradhtar”, janë disa nga thirrjet e protestuesve të mbledhur para Kryeministrisë.
Protestat janë ndezur edhe më shumë nga deklaratat e Vuçiç, i cili ka mohuar masakrën e Reçakut duke thënë se disa nga viktimat aty ishin pjesëtar të UÇK-së. Presidenti serb e ka quajtur masakrën e Reçakut, të njohura nga gjithë bota ‘krim të fabrikuar’.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

“Marrëveshje para shtatorit”. Vuçiç akuzohet se hoqi dorë nga Kosova
31 May 2020
“Marrëveshje para shtatorit”. Vuçiç akuzohet se hoqi dorë nga Kosova
Gazeta Si · 6 Shikime