Up next

Protesta kundër çmimeve në ditën e tretë para Kryeministrisë

26 Shikime· 11 Mar 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

⁣Qytetarët u mblodhën për të tretën ditë me radhë para Kryeministrisë për të protestuar kundër rritjes së çmimeve, edhe pse çmimi i naftës ra në 223 lek këtë të premte dhe gjatë paradites në një takim me tregtarët e karburanteve, Edi Rama paralajmëroi ndërhyrjen e Qeverisë dhe fiksimin e çmimeve e marzhit të fitimit.

Protestuesit kërkuan uljen e çmimeve të ushqimeve, naftës duke hequr dhe ulur taksat shtetërore të vendosura në to.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next