Gazeta Si
Gazeta Si 19 Jan 2020
0

Up next

Kurti nis vizitën zyrtare në Tiranë, pas Ramës shtrëngon duart me Gent Cakajn
11 Feb 2020
Kurti nis vizitën zyrtare në Tiranë, pas Ramës shtrëngon duart me Gent Cakajn
Gazeta Si · 2 Shikime

“Prita” e Policisë Rrugore, me radar tek mbikalimet në rrugën Tiranë-Durrës

2 Shikime
In Lajme

Strategjia e Policisë Rrugore në autostradën Tiranë-Durrës ka ndryshuar. Tashmë, efektivët e Policisë së Shtetit shmangin patrullimet në rrugë dhe zhvendosen së bashku me radarët në urat e këmbësorëve.

Nga lartësia e mbikalimeve, kryhet matja e shpejtësisë për secilin mjet që kalon, ku nuk janë të pakta rastet e tejkalimit të shpejtësisë në këtë aks, sidomos gjatë orëve të natës, kur trafiku nuk është i rënduar.

Pasi identifikon targat e mjeteve që kapen në shkelje, efektivët në terren nisën të dhënat për marrjen e masës ndëshkimore, që variojnë nga gjobë e deri tek heqja e patentës.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Kurti nis vizitën zyrtare në Tiranë, pas Ramës shtrëngon duart me Gent Cakajn
11 Feb 2020
Kurti nis vizitën zyrtare në Tiranë, pas Ramës shtrëngon duart me Gent Cakajn
Gazeta Si · 2 Shikime