Gazeta Si
Gazeta Si 12 Nov 2019
0

Up next

Me shpejtësi 166 km/orë, Policia arreston një 32 vjeçar, iu heq patentën 15 të tjerëve
25 Jul 2020
Me shpejtësi 166 km/orë, Policia arreston një 32 vjeçar, iu heq patentën 15 të tjerëve
Gazeta Si · 4 Shikime

Policia bllokon qarkullimin në të dyja kahet e Unazës së Re

7 Shikime
In Lajme

Shpallja e fituesit për lotin 1 të Unazës së Madhe nga aksi “Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja” çliroi nga pengesat ligjore Inspektoriatin e Kombëtar Mbrojtjes së Territorit dhe strukturat e tjera shtetërore për të vazhduar prishjen e ndërtesave, punë e lënë përgjysmë që pas shpërthimit të skandalit “DH Albania”.

Sipas dëshmive që banorë të zonës dhanë për gazetën “Si”, fadromat e IKMT-së u shfaqën pranë “Rrethrrotullimit Shqiponja” në kahun e brendshëm të Unazës së Re rreth orës 5 të mëngjesit të së martës (12 nëntor). Mbërritjes së mjeteve të rënda u kishte paraprirë policia me forca të shumta, që nga grupet e forcave “Shqiponja” deri tek Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Aksioni përqëndrohej në një zonë të kufizuar në rreth 300 metra vijë lineare. Nga një verifikim i gazetës “Si” në terren, në këtë zonë nuk preken më shumë se 10 banesa dhe po kaq ndërtesa që shfrytëzohen për aktivitet biznesi.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Me shpejtësi 166 km/orë, Policia arreston një 32 vjeçar, iu heq patentën 15 të tjerëve
25 Jul 2020
Me shpejtësi 166 km/orë, Policia arreston një 32 vjeçar, iu heq patentën 15 të tjerëve
Gazeta Si · 4 Shikime