Plazhi i Dhërmi-ut po tjetërsohet, gurët zëvendësohen më rërë

41 Shikime· 22 May 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0

Në plazhin e Dhermi-ut, gurët e vegjël po zëvendësohen më rërë, duke u tjetërsuar kështu pamja dhe ekomorfologjia e këtij plazhi. Denoncimi vjen nga Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ku nëpërmjet një video në rrjetin social “Facebook”, duket qartë kur ekskavatorët po marrin gurët.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By