Gazeta Si
Gazeta Si 19 Jan 2020
0

Up next

Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
25 Dec 2018
Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
Gazeta Si · 107 Shikime

PD: Një mal me dokumenta për një pjatë supë, bie maska e Erion Veliajt

6 Shikime
In Lajme

Duke sjellë në vëmendje një deklaratë 2016-ës të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për mensat sociale të hapura nga bashkia dhe dokumentacionin që kërkohet aktualisht për të ngrënë në këto mensa, Partia Demokratike thotë se ranë maskat e kryebashkiakut të kryeqytetit, që përdor këto mensa për propagandë.

“Erion Veliaj është kryebashkiaku mashtrues dhe me dy fytyra i Tiranës. Njërën fytyrë e ka për propagandën e shtrenjtë në ekrane, fytyra tjetër është ajo më pranë të vërtetës, shpërfillja e më të pamundurve deri në refuzimin e një pjate supë”, deklaroi nga Selia Blu, Orjola Pampuri.

PD iu referua një investigimit të emisionit “Boom”.

“Faktet e ofruara nga emisioni investigativ “Boom” janë të pakundërshtueshme. Të sigurosh një pjatë në mensat sociale të Erion Veliajt është më e vështirë dhe ka më shumë burokraci sesa të gjesh një punë. Në rrugët e Tiranës në këto ditë të ftohta dimri gjen plot njerëz që enden rrugëve, të pamundur për t’u ushqyer, apo për të siguruar një çati ku të shmangin të ftohtin. Ata i duhen kryemashtruesit të Tiranës vetëm për festa, që të verë përparësen, të marrë garuzhden, e të shesë një realitet të rremë, kur, në të vërtetë, pjatën e ngrohtë e pengon një mal me burokraci”, shtoi Pampuri.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
25 Dec 2018
Përleshje fizike në Kuvend qëllohet Edi Rama nga deputeti demokrat.wmv
Gazeta Si · 107 Shikime