Parada e Krenarise

14 Shikime· 21 May 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

⁣Në Tiranë u mbajt këtë të shtunë Parada e Krenarisë. Dhjetëra
pjesëtarë dhe përkrahës të komunitetit LGBT+ (homoseksualë, lesbike, biseksualë
dhe transgjinorë) marshuan me flamuj me ngjyrat e ylberit, nën shoqërimin në
distancë të policisë në rrugët kryesore të kryeqytetit. Disa nga pjesëmarrësit mbanin
pankarta ku shkruhej “ne jemi familje”, që ishte edhe parulla kryesore e këtij
organizimi.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By