Up next


Pakti për zgjedhoren në fije të perit, Rama: Basha ta ruajë!

13 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 18 Jun 2020 / In Lajme

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se marrëveshja e arritur në Këshillin Politik për ndërhyrjen në Kodin Zgjedhor është në fije të perit. Kreu i mazhoranca tha se as opozita jashtëparlamentare dhe as ajo brenda sallës së Parlamentit nuk mund ta shantazhojnë dhe kërcënojnë Partinë Socialiste.

“Ajo që i them Lulzim Bashës dhe Peço (Petrit) Vasilit është që mos vazhdoni të dilni dhe të shantazhoni Partinë Socialiste. Mos na tundoni, se për atë Zot, ajo marrëveshje ka krijuar kushtet pozitive në raport me klimën dhe partnerët, por për mua nuk është reformë, por kthim i madh pas në kohë. Por një fije peri e ndan realizimin deri në fund të asaj marrëveshje nga grisja e asaj marrëveshjeje. Ajo fije peri duhet të ruhet nga Lulzim Basha dhe Peço Vasili.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next