Gazeta Si
Gazeta Si 18 Jun 2020
0

Up next

Miratohet raporti “Meta”, nuk kërkohet shkarkimi. Rama: Por Presidenti e shkeli Kushtetutën
27 Jul 2020
Miratohet raporti “Meta”, nuk kërkohet shkarkimi. Rama: Por Presidenti e shkeli Kushtetutën
Gazeta Si · 2 Shikime

Pakti për zgjedhoren në fije të perit, Rama: Basha ta ruajë!

5 Shikime
In Lajme

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se marrëveshja e arritur në Këshillin Politik për ndërhyrjen në Kodin Zgjedhor është në fije të perit. Kreu i mazhoranca tha se as opozita jashtëparlamentare dhe as ajo brenda sallës së Parlamentit nuk mund ta shantazhojnë dhe kërcënojnë Partinë Socialiste.

“Ajo që i them Lulzim Bashës dhe Peço (Petrit) Vasilit është që mos vazhdoni të dilni dhe të shantazhoni Partinë Socialiste. Mos na tundoni, se për atë Zot, ajo marrëveshje ka krijuar kushtet pozitive në raport me klimën dhe partnerët, por për mua nuk është reformë, por kthim i madh pas në kohë. Por një fije peri e ndan realizimin deri në fund të asaj marrëveshje nga grisja e asaj marrëveshjeje. Ajo fije peri duhet të ruhet nga Lulzim Basha dhe Peço Vasili.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Miratohet raporti “Meta”, nuk kërkohet shkarkimi. Rama: Por Presidenti e shkeli Kushtetutën
27 Jul 2020
Miratohet raporti “Meta”, nuk kërkohet shkarkimi. Rama: Por Presidenti e shkeli Kushtetutën
Gazeta Si · 2 Shikime