Up next

Përplasje mes protestuesve dhe policisë pas shembjes së Teatrit

24 Shikime· 17 May 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Dhjetra qytetarë janë mbledhur në Bulevardin kryesor të Tiranës në shenjë proteste kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Qytetarët janë vendosur përballë forcave të shumta policore që kanë bllokuar hyrjen në pedonalen, që të çon në sheshin e Teatrit, ndërkohë që nuk kanë munguar edhe përplasjet fizike mes dy palëve.

Mes protestuesve janë edhe ish-deputetët të opozitës dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next