Up next


Përplasje mes protestuesve dhe policisë pas shembjes së Teatrit

15 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 17 May 2020 / In Lajme

Dhjetra qytetarë janë mbledhur në Bulevardin kryesor të Tiranës në shenjë proteste kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Qytetarët janë vendosur përballë forcave të shumta policore që kanë bllokuar hyrjen në pedonalen, që të çon në sheshin e Teatrit, ndërkohë që nuk kanë munguar edhe përplasjet fizike mes dy palëve.

Mes protestuesve janë edhe ish-deputetët të opozitës dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next