Gazeta Si
Gazeta Si 16 Apr 2019
0

Up next

Formula 1 vajton Niki Laudan, kampionin që jetoi dy herë
21 May 2019
Formula 1 vajton Niki Laudan, kampionin që jetoi dy herë
Gazeta Si · 28 Shikime

Përse Franca vajton për Notre Dame De Paris

 35 Shikime
In Opinion

Asgjë nuk e përfaqëson Francën si Notre-Dame de Paris. Ajo ka qëndruar e heshtur në sfondin e kryeqytetit francez që nga viti 1200, duke u bërë pjesë e ngjarjeve më të bukura dhe të trishtuara të Francës dhe mbarë kontinentit të vjetër. Herën e fundit që katedralja mesjetare u dëmtua ishte gjatë Revolucionit Francez, kur statujat e shenjtorëve u shembën nga qytetarët. Notre Dame i mbijetoi kryengritjeve të vitit 1871 dhe dy luftërave botërore,

Më shumë
0 Komente sort Sort by

Up next

Formula 1 vajton Niki Laudan, kampionin që jetoi dy herë
21 May 2019
Formula 1 vajton Niki Laudan, kampionin që jetoi dy herë
Gazeta Si · 28 Shikime